В цій статті я хочу трошки розповісти, як правильно користуватися кредитами та позиками, щоб не наробити собі проблем на рівному місці.
Тож одразу перейдемо до справи та розглянемо, як НЕ правильно користуватися кредитними продуктами та до яких проблем це приведе.
Неправильне користування кредитами та позиками
Перш за все хочу акцентувати увагу не неприємностях, які настануть при неправильному користуванні кредитними продуктами.Запам'ятайте раз і на завжди: кредит - це не халявні гроші, це фінансова послуга, при якій одна сторона (кредитор) надає іншій стороні (позичальнику) гроші або матеріальні цінності на визначений строк і під певні умови зазвичай зі сплатою відсотків за користування.
Тобто, погодившись з умовами надання кредиту та отримавши його, позичальник бере на себе обов'язок виконати умови договору, тобто повернути тіло кредиту та нараховані відсотки за фактичний час користування.
Порушення ж умов кредитного договору може мати такі неприємні наслідки (в залежності від форми кредитування та умов договору):
- Штрафи та пені – нарахування додаткових платежів за прострочення виплат.
- Збільшення боргу – через накопичення відсотків і штрафів.
- Вимога дострокового погашення кредиту – кредитор може вимагати повного повернення боргу.
- Конфіскація об'єкту застави – якщо кредит забезпечений заставою, кредитор може вилучити майно.
- Зіпсована кредитна історія – це ускладнить отримання нових кредитів у майбутньому.
- Судові позови – кредитор може звернутися до суду для стягнення боргу і щ великою ймовірністю виграє його, якщо ви не будете захищатися з сильним адвокатом (на оплату послуг якого теж знадобляться гроші і дуже не мала сума).
- Блокування рахунків виконавцем – за рішенням суду ваші банківські рахунки можуть бути арештовані виконавчою службою.
- Втрата майна – у разі виконавчого провадження майно боржника може бути продано для погашення боргу за рішенням виконавця.
Як правильно користуватися кредитними продуктами
1. Оберіть надійного кредитора. Уникайте співпраці з кредиторами, репутація яких дуже погана. Це можуть бути мікрокредитні компанії або невідомі чи недобросовісні банки, які заманюють клієнтів начебто гарними умовами кредитування, а фактично клієнт підписує договір з кабальними умовами, які десь у куточку знизу написані дуже мілким шрифтом.2. Уважно прочитайте договір кредитування. Там не повинно бути таких умов, які вам не підходять.
3. Ніколи не беріть кредити на:
- алкоголь
- вечірки з друзями
- покупку нових гаджетів
- покупку продуктів харчування
- одягу
- палива для автомобіля
4. Оформлюйте кредит лише на ті справи, де ви не втратите гроші і не залишитеся винні ще більше. Наприклад, у вас є свій магазин, торгівля йде нормально, але щоб збільшити оборот коштів і прибуток, потрібно оновити або розширити асортимент. В такому випадку кредит вам стане у нагоді. За рахунок збільшення обсягів продажу ви отримаєте більше прибутку та зможете погасити кредит та ще й отримати вигоду з цього.
5. Віддавайте кредит завжди вчасно. Це покращить вашу кредитну історію і не призведе до штрафів, які негативно відобразяться на вашому фінансовому становищі.
Будьте дуже обачні, не робіть необдуманих проступків та будьте заможні.
До скорих зустрічей